Warto ufać… Profesorom i piotrkowskim ginekologom

09-01-2019
Blisko 400 pacjentek miało okazję osobiście skonsultować swój stan zdrowia u znakomitych specjalistów ginekologii i onkologii ginekologicznej w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. 10 z nich - profesorowie z dziedziny położnictwa i ginekologii z Kalisza prof. dr hab. n. med. Dariusz Samulak z Kalisza i prof. dr hab. n. med. Przemysław Oszukowski ze Zgierza – natychmiast skierowali na operację. Wspólnie z zespołem specjalistów Oddziału Ginekologiczno-Położniczego profesor Samulak wykonał już 15 takich zabiegów.
– Możecie się drogie Panie czuć naprawdę bezpiecznie, bo piotrkowski szpital powiatowy to naprawdę bardzo dobry ośrodek, który przy moim całkowitym wsparciu podejmuje się bardzo trudnych, bo wielogodzinnych operacji ze wspaniałym skutkiem – przyznaje profesor Samulak. – Im więcej kobiet będzie przychodziło we wtorkowe popołudnia do Poradni „K” przy ul. Roosevelta 3, tym szybciej możemy pomóc. Nie wolno czekać, bo nawet jeśli nic złego się nie dzieje, bo na razie jak niektóre panie myślą „tylko lekko od czasu do czasu pobolewa”, to już są niepokojące sygnały. Dajcie szanse nam lekarzom wykluczyć bądź właściwie zdiagnozować i natychmiast wdrożyć właściwe leczenie lub zaplanować zabieg, który ma zapobiec ewentualnym - tym najgorszym - skutkom. Najważniejsze jest to, że możemy pomagać tu na miejscu w Piotrkowie, bez konieczności kierowania pacjentek do odległych ośrodków, bez narażania ich na dodatkowe koszty.
Wszystkie zabiegi i operacje są bowiem bezpłatne, w ramach publicznej opieki szpitalnej i przy wykorzystaniu niezbędnego sprzętu. Profesorowie zapraszają wszystkie Panie, szczególnie te, które przez wiele lat nie były u lekarza – ginekologa. W czasie wizyty każdej pacjentce wykonane zostanie bezpłatne badanie USG i w razie potrzeby także cytologia. Wystarczy zadzwonić pod numer 693 555 192 i zapisać się na wizytę w każdy wtorek. Profesorowie przyjmują od 15.00. – Ten najbliższy „Profesorski Wtorek” już 15 stycznia – zaprasza dyrektor PCMD Eliza Bartkowska i profesor Dariusz Samulak.
powrót