Szpital Powiatowy w Piotrkowie Trybunalskim ma nowego Dyrektora

02-10-2019
Od dnia 1 października 2019 r. nowym p.o. Dyrektora Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim jest Prof. dr hab. n. med. Dariusz Samulak specjalizujący się w położnictwie, ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Zastąpił na tym stanowisku Elizę Bartkowską, która zajmowała to stanowisko od końca 2016 r.
1 października 2019 r. Starosta Piotrkowski - Pan Piotr Wojtysiak wręczył nowemu Dyrektorowi PCMD powołanie na stanowisko (do czasu wyłonienia dyrektora w drodze konkursu), życząc powodzenia i pomyślności w realizacji planów zawodowych. 
Prof. dr hab. n. med. Dariusz Samulak jest absolwentem Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Katedrze Położnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu, na stażach zagranicznych w renomowanych ośrodkach m.in. w Irlandii i Niemczech, Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Instytucie Położnictwa i Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, Klinice Ginekologii Operacyjnej Ginekologiczno - Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, czy w Wojewódzkim Szpitalu Matki i Dziecka w Kaliszu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy oraz Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej. W ramach działalności dodatkowej uczestniczył także w wielu konferencjach naukowo – szkoleniowych. W swoim dorobku posiada przeprowadzanie badań naukowych z zakresu nowych metod diagnostycznych raka trzonu macicy, jest autorem i współautorem ponad 90 publikacji naukowych, zarówno tych polskich i jak i zagranicznych. Z Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim związany jest od czerwca 2018 r., kiedy to zaczął udzielać bezpłatnych porad ginekologicznych w ramach „Profesorskich wtorków”.
 
powrót