„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”

12-06-2020
Z przyjemnością informujemy, że już 17 czerwca w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim zostanie otwarta 33. Strefa Rodzica.Budimex dzieciom 🥳

Drewniane elementy do zabawy 🏠 i nauki oraz miejsca do odpoczynku 🛋 stanęły w pomieszczeniu, gdzie wcześniej była świetlica 😃 A wszystko w wesołych odcieniach słonecznej pomarańczy i szarości 🍊🍊
Dobre wieści dla małych pacjentów piotrkowskiego szpitala.
W Powiatowym Centrum Matki i Dziecka powstanie Strefa Rodzica.


Realizowany od siedmiu lat program społeczny Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, którego celem jest stworzenie komfortowych warunków pobytu rodziców razem z dziećmi, podczas trudów hospitalizacji, w tym roku rozpoczynamy od Piotrkowa Trybunalskiego.
17 czerwca 2020 r. w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka odbędzie się oficjalne, długo wyczekiwane otwarcie. Prace zostały rozpoczęte już w lutym, jednak sytuacja Covid-19 spowodowała, że z troski o zdrowie i bezpieczeństwo małych pacjentów działania nad realizacją projektu zostały wstrzymane. Ostatnie zalecenie Ministra Zdrowia zachęcające do „odmrażania” służby zdrowia pozwoliło na dokończenie projektu. Już wkrótce rodzice będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanego miejsca, towarzysząc swoim dzieciom przebywającym w szpitalu i złagodzić stres związany z chorobą. 

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach programu, w ciągu 7 lat, w całej Polsce stworzono na dziecięcych oddziałach polskich szpitali 32 komfortowe miejsca dla dzieci i ich opiekunów. Celem programu jest zapewnienie hospitalizowanym dzieciom możliwości obecności rodzica lub opiekuna w czasie pobytu w szpitalu i zwiększenie przez to ich komfortu psychicznego w czasie rekonwalescencji małego pacjenta.

33. takie miejsce powstanie na oddziale dziecięcym Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Oddział Dziecięcy sprawuje opiekę̨ nad dziećmi od urodzenia do 18 roku życia. W 2019 roku hospitalizowano na nim łącznie 1192 dzieci i jest to jedyny oddział sprawujący całodobową i całodzienną stacjonarną opiekę pediatryczną dla mieszkańców z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego

Na Strefę Rodzica zaadaptowane zostały przestrzenie obecnej świetlicy i przynależącego do niej korytarza. Stworzono tam także kącik z aneksem kuchennym i wzbogacono przestrzeń o kanapy, stoliki i podstawowe urządzenia kuchenne, dzięki którym rodzice będą mogli odpocząć i szybko przygotować posiłek. Sama Strefa to połączenie drewnianych konstrukcji i miejsc do zabawy, gdzie mali pacjenci mogą się wspinać, czytać, bawić się lub odpoczywać.

Sytuacja pandemiczna, w której się znaleźliśmy nie jest łatwa dla nikogo z nas. Tym bardziej nie zapominamy o najmłodszych pacjentach, którzy każdego dnia dzielnie walczą o zdrowie . Cieszy nas, że znów możemy realizować w szpitalach nasze Strefy Rodzica, gdzie mali pacjenci będą wspólnie ze swoimi rodzicami spędzać czas - mówi Katarzyna Wójcik, koordynująca programy społeczne w Budimeksie.

Każdorazowo przy otwarciu Stref grupa pracowników/wolontariuszy  z Budimeksu wspólnie pomaga w pracach wykończeniowych – dokręca szafki, zawiesza obrazy itp. W związku z koniecznością zachowania odstępów i nietworzenia skupisk, tym razem zamiast prac remontowych, wolontariusze przygotowali dla małych pacjentów wyjątkową niespodziankę!

Program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie:
www.strefarodzica.budimex.pl
oraz w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/strefarodzicabx/
https://www.instagram.com/strefarodzicabx/ 

Z ramienia firmy Budimex SA, program „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” realizuje Task Force Consulting Sp. z o.o.
www.tfc.com.pl

Dodatkowe informacje:
Daria Bober
+48 607 538 607
daria@tfc.com.pl

Olga Malinowska-Jaźwicka
+48 728 594 252
olga@tfc.com.pl

***
Strefa Rodzica. Budimex dzieciom
Stworzenie rodzicom i opiekunom małych pacjentów bardziej komfortowych warunków do przebywania w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia to główny cel autorskiego i unikalnego programu społecznego "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom". Od 2013 roku program jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach programu na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców. W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach, może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią ilość składanych łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi. Główne założenia programu Strefa Rodzica to zapewnienie chorym dzieciom przebywającym w szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami, zmniejszenie stresu spowodowanego izolacją i brakiem kontaktu z rodzicem, nagłośnienie problemu, jakim jest ograniczony kontakt rodziców z dziećmi na oddziałach pediatrycznych oraz realne skrócenie czasu pobytu dzieci w szpitalach.

Budimex SA
Budimex jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją oraz liderem polskiego rynku budowlanego. Zatrudnia blisko 8000 pracowników. Profil działalności Spółki obejmuje realizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej, kubaturowych oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.
Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiej GPW. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 17 tys. kontrahentów. W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków oraz FBSerwis.
Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.
powrót