Orkiestra WOŚP gra także z piotrkowskim szpitalem

08-01-2019
Po raz drugi dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie została wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższy weekend zbierać będzie do orkiestrowej puszki pieniądze na opiekę pediatryczną, w czasie 27 finału.
– W ubiegłym roku Fundacja Jurka Owsiaka hojnie obdarowała nasz oddział dziecięcy i noworodkowy, przekazując sprzęt za ponad 75 tysięcy złotych – przypomina dyrektor Bartkowska. – Wierzę, że i w tym roku możemy liczyć na pomoc WOŚP, bo sprzęt, który służy naszym małoletnim pacjentom ciągle się zużywa i stale trzeba go wymieniać, aby ułatwiać lekarzom i pielęgniarkom opiekę nad dziećmi. Zdaniem zastępcy kierownika Oddziału Dziecięcego Jarosława Cieleckiego obecnie najbardziej potrzebne są łóżka dla mam nocujących z dziećmi na oddziale. – Cieszylibyśmy się bardzo także z przenośnego dostosowanego do potrzeb dzieci USG, spirometru, pulsoksymetru, inhalatorów i inkubatorów – otwartego i zamkniętego – wymienia dr Cielecki. – Już dwukrotnie występowaliśmy do Jurka Owsiaka o wsparcie nas takim sprzętem i cierpliwie czekamy.
Na oddział dziecięcy w ubiegłym roku przekazano m.in. lokalizator naczyń krwionośnych, aparat do badania słuchu, aparat EKG i wspomagający oddychanie.
powrót