Nowy Rok - nowe początki w powiatowym szpitalu

03-01-2019
Mikołaja z Golesz Dużych i jego rówieśników, których pierwszy oddech poczuły mamy z początkiem Nowego Roku, odwiedzili Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak i burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Mikołaj urodził się 2 stycznia późnym popołudniem i choć nie jest pierwszy w gronie maluszków z 2019 roku, ale to mieszkaniec powiatu piotrkowskiego.

- Serdecznie gratuluję - usłyszeli od Starosty Wojtysiaka szczęśliwi rodzice. - Cieszę się mama chłopca chwali warunki w jakich syn przyszedł na świat. Przypomnę, że w 2018 roku w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka urodziło się ponad 1150 dzieci i mam nadzieję, że tak wysoka liczba urodzeń utrzyma się także w Nowym Roku - dodał starosta piotrkowski.
- Jestem podwójnie szczęśliwy, bo jest to chłopiec, a przez ostatnie lata na świat przychodziło więcej dziewczynek - zaznaczył burmistrz Jaros. - Dziś tylko gratulacje, ale pierwszego mieszkańca gminy Wolbórz, w tym roku, oficjalnie przywitamy w marcu, obdarowując go poduchą przygotowaną podczas wolborskiej "pierzawki" oraz drobną wyprawką - zapewnił włodarz Wolborza.
Mikołaja i kilkoro maluszków wyprzedził Kubuś, którego dzień po narodzinach odwiedził z prezentami Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.
- Życzę, aby chłopiec dorastał w radości i spokoju. Mam nadzieję, że w naszym mieście znajdzie jak najlepsze warunki do rozwoju a w przyszłości przyniesie wiele powodów do radości i satysfakcji – mówił w czasie środowego spotkania prezydent.
Tymczasem zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 4 stycznia, Oddział Dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie, wznowił przyjęcia pacjentów. W czasie krótkiej przerwy wykonano odnowienie sal, w których przebywają pacjenci i zabezpieczono podłogę specjalną substancją polimerową, aby łatwiej utrzymać porządek.
powrót