Nasza pacjentka to szczęśliwa i zadowolona mama

10-02-2020
Pani Paula - szczęśliwa i zadowolona mama Marcela, ktory urodził się kilka dni temu w naszym Szpitalu, opowiada o swoim pobycie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym oraz Oddziale Noworodków.
PCMD: Dlaczego zdecydowała się Pani na wybór naszego Szpitala i urodzenia właśnie tutaj swojego pierwszego dziecka?
Pani Paula: Wybór nie był trudny. Wybrałam Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim ze względu na dobrą opinię moich znajomych odnośnie opieki medycznej oraz warunków, jakie oferuje Szpital.
PCMD: Jak ocenia Pani opiekę na Oddziale Położniczo - Ginekologicznym oraz Oddziale Noworodków?
Pani Paula:
Jeśli chodzi o opiekę medyczną nade mną, a później także nad moim dzieckiem - czułam się w pełni komfortowo i bezpiecznie. Byłam informowana na bieżąco na temat mojej ciąży, stanu mojego zdrowia oraz stanu zdrowia mojego dziecka.
PCMD: To była Pani pierwsza ciąża, urodziła Pani przez cesarskie cięcie.
Pani Paula:
Tak, zgadza się. Sam poród przebiegł bardzo szybko, bardzo sprawnie. Podczas porodu byłam w pełni zaopiekowana i dzięki personelowi medycznemu odszedł cały stres związany z porodem, tym bardziej, że to była moja pierwsza ciąża.
PCMD: Czy zostały przekazane Pani podstawowe informacje na temat opieki nad noworodkiem?
Pani Paula:
Jak najbardziej. Personel medyczny udzielił mi wiele potrzebnych, ale też niezbędnych informacji związanych z opieką nad moim dzieckiem. Dla mnie, jako młodej mamy było to niezwykle istotne, że w sposób przejrzysty przekazano mi wiele informacji praktycznych, które z pewnością będą przydatne i pomogą mi sprawować opiekę nad Marcelem w prawidłowy sposób.
PCMD: Czy poleciłaby Pani nasz Szpital innym mamom spodziewającym się dziecka?
Pani Paula:
Z pewnością tak. Powodów jest kilka. Przede wszystkim wasz Szpital oferuje kompleksową opiekę nad kobietą i nad dzieckiem. Podczas całego mojego pobytu ja właśnie taką kompleksową pomoc medyczną otrzymałam - przed porodem, w trakcie porodu i po porodzie. Dodatkowo warunki panujące zarówno na Oddziale Położniczo - Ginekologicznym jak i na Oddziale Noworodków są bardzo dobre. Wnętrza są przytulne, Szpital oferuje sale jednoosobowe w systemie rooming-in z mobilnymi łóżeczkami dla noworodków, gdzie także znajdują się fotele do kangurowania dla rodziców, którzy czuwają przy swoich maleństwach. Marcelowi, dzięki nowoczesnemu sprzętowi wykonano wszystkie niezbędne badania. I jeszcze jedna rzecz - nie wiem, czy nie jedna z ważniejszych z mojego punktu widzenia - ciepła i rodzinna atmosfera panująca w Szpitalu, która bardzo pomogła mi odnależć się w tym szczególnym okresie mojego życia i w nowej roli, jaką jest bycie mamą. Wszystkim kobietom życzę, aby ten okres związany z samą ciążą, porodem i okresem po porodzie wspominały tak dobrze, jak ja.

Dziękujemy Pani Paulo i życzymy wszystkiego dobrego!
powrót