Kolejne operacje ginekologiczne w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim

30-01-2020
Pełna operatywa ginekologiczna, łącznie z onkologią to jedno ze świadczeń medycznych, jakie Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) oferuje w ramach kompleksowej opieki nad kobietami. Kadra medyczna PCMD pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Dariusza Samulaka specjalizującego się w położnictwie, ginekologii oraz ginekologii onkologicznej przeprowadziła z powodzeniem kolejny zabieg operacyjny z zakresu ginekologii – tym razem operację leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu metodą założenia taśmy.
Prof. Dariusz Samulak związany jest z PCMD od czerwca 2018 r., kiedy to zaczął udzielać porad ginekologicznych w ramach „Profesorskich wtorków” w Poradni dla Kobiet w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Roosevelta 3. Dodatkowo, swoją wiedzą i doświadczeniem wspomaga kadrę medyczną PCMD podczas wykonywania zabiegów oraz operacji ginekologicznych, także tych związanych z leczeniem częstego problemu medycznego występującego u kobiet, jakim jest nietrzymanie moczu (NTM).
Kobiety ze schorzeniami ginekologicznymi, a także onkologiczno – ginekologicznymi mogą bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ skorzystać na Oddziale Położniczo – Ginekologicznym w PCMD ze świadczeń medycznych m.in. z zakresu pogłębionej diagnostyki (pobieranie wycinków, diagnostyczne łyżeczkowanie), a także pełnozakresowych zabiegów operacyjnych, łącznie z onkologicznymi.
powrót