II stopnień referencyjności w PCMD

04-08-2022
   

Misją Powiatowego Centrum Matki i Dziecka jest kompleksowa opieka nad kobietą i dzieckiem.
Jesteśmy jedynym  w Piotrkowie Trybunalskim i w powiecie piotrkowskim szpitalem o profilu położniczo-ginekologicznymi i neonatologicznym. Zakres udzielanych świadczeń medycznych na naszych Oddziałach odpowiada wymogom zgodnym z II stopniem referencyjności. Pragniemy otoczyć opieką medyczną pacjentki we wszystkich grupach wiekowych zamieszkujące nasz region. Realizujemy świadczenia zdrowotne w naszej Poradni Położniczo – Ginekologicznej w Piotrkowie Trybunalskim a naszych najmłodszych pacjentów przyjmujemy w 
Poradni Patologii Noworodka mieszczącej się w Przychodni Nr 4 przy al. Armii Krajowej 11.
W zakresie świadczeń medycznych Poradnia obejmuje opieką noworodki i niemowlęta wymagające dalszych konsultacji po wyjściu ze szpitala.

Na nasz Oddział Położniczo-Ginekologiczny przyjmowane są kobiety w ciąży niepowikłanej, rodzące w planowanym terminie, a także kobiety będące w ciąży zagrożonej i rodzące przedwcześnie. Jesteśmy przygotowani do opieki nad zdrowymi, donoszonymi noworodkami, jak i noworodkami urodzonymi przedwcześnie, z niską masą ciała, żółtaczką oraz niewydolnością oddechową,wymagające resuscytacji po urodzeniu, a także takimi, u których stwierdzono lekkie objawy chorobowe, które kwalifikują małego pacjenta do pozostania w szpitalu. 

W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług medycznych. Zapewniamy profesjonalne i przyjazne pacjentkom Oddziały  z  wykwalifikowaną  kadrą z dużą wiedzą medyczną oraz wysokiej klasy sprzętem, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. 

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym, personelem medycznym,
który udzieli wszelkich informacji oraz odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące zarówno porodu jak również opieki nad mamą i dzieckiem.

Wszelkich informacji udzielają Oddziałowe
z Oddziału Położniczo - Ginekologicznego:
Urszula Kopańska: tel. 44 645 11 66
oraz z Oddziału Noworodków:
Marzena Maksymowicz: tel. 44 645 11 78.
                                                                                              
powrót