Bezpłatne znieczulenie do porodu naturalnego dla każdej pacjentki

23-10-2019
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD), zgodnie z najnowszymi standardami, zapewnia każdej pacjentce bezpłatne znieczulenie do porodu naturalnego w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Bezpłatne znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu fizjologicznego

Znieczulenie do porodu, które cieszy się największą popularnością wśród pacjentek Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskiego to znieczulenie zewnątrzoponowe do porodu fizjologicznego, które jest dostępne 24 godziny na dobę. Znieczulenie to wykonuje anestezjolog przez wkłucie do "kręgosłupa", a następnie pacjentka sama stopniuje ilość środka znieczulającego pod nadzorem położnej. Znieczulenie to jest bezpieczne dla rodzącej i dziecka. Przeciwskazania do takiego znieczulenia są czysto medyczne i decyduje o nich położnik i anestezjolog, natomiast nie jest ich zbyt wiele. Przy takim znieczuleniu pacjentka może chodzić i przyjmować każdą pozycję. W niektórych przypadkach nieco przedłuża się czas trwania porodu. Takie znieczulenie znosi prawie całkowicie ból porodowy.

Więcej informacji można uzyskać od personelu medycznego Oddziału Położniczo – Ginekologicznego w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim pod nr tel.: 44 645 11 53.powrót