O oddzialeWitamy w  Oddziale  Położniczo – Ginekologicznym.
Ciąża i poród to ważne wydarzenia w życiu każdej rodziny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych rodziców, a w szczególności kobiet oczekujących dziecka stworzyliśmy w pełni  wyposażoną  Salę Porodową wraz z nowoczesnym oddziałem położniczym i noworodkowym.

 

Pragniemy, aby wszystkie mamy pragnące  przejść przez okres narodzin swojego dziecka w naszym szpitalu, miały  komfortowe warunki, czując się  w nim  miło i bezpiecznie. Jesteśmy w pełni gotowi na przyjęcie na świat NOWEGO ŻYCIA.

Już  od 35-lat  wraz z oddziałem noworodkowym stanowimy integralną część placówki. Jesteśmy dumni, że  nowi  mieszkańcy naszego  miasta,  powiatu a także innych miast przychodzą  na świat w naszym  szpitalu.

W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług medycznych. Profesjonalny i przyjazny pacjentkom oddział  z  wykwalifikowaną  kadrą pracowniczą, wysokiej klasy sprzętem oraz dużą wiedzą medyczną,  świadczy usługi na najwyższym poziomie.
Zrozumienie  współczesnych potrzeb pacjentek, zapewnienie bezpieczeństwa   poprzez    kompleksową  opiekę medyczną daje nam możliwość spełnienia oczekiwań  wszystkich  kobiet hospitalizowanych w naszym oddziale co pozwala uzyskać ich pełną satysfakcję.  

Zakres udzielanych świadczeń medycznych  w naszym oddziale w pełni odpowiada wymogom zgodnym z II stopniem referencyjności.

Oddział Położniczo – Ginekologiczny zlokalizowany jest na drugiej kondygnacji szpitala, a jego struktura i specyfika oddziału świadczy o jego wielofunkcyjności.


W  skład  oddziału wchodzą:

  • sala Porodowa z klimatyzacją, wyposażona w specjalistyczny sprzęt medyczny: K\kardiomonitory, ultrasonograf, pompy infuzyjne, ssaki, ciągły dostęp do tlenu oraz wielofunkcyjne, mobilne łóżka porodowe a także sprzęt do znieczulenia z użyciem gazu rozweselającego (podtlenek azotu),  który bezpiecznie  i skutecznie uśmierza  ból w trakcie porodu,
  • sala posiada również akcesoria wspomagające i ułatwiające przebieg procesu porodowego. Są to:  piłki, drabinki treningowe, materace, worek sacco,
  • sala operacyjna z przeznaczeniem do cięć cesarskich zlokalizowana w sąsiedztwie sali porodowej, co daje możliwość  szybkiej interwencji medycznej  w nagłych zagrożeniach życia zarówno matki jak i dziecka,
  • gabinet zabiegowy służący do działalności  medycznej w zakresie diagnostyki, zabiegów oraz leczenia 
  • pokój przyjęć,
  • pracownia  KTG, USG 
  • sale chorych,
  • sale pooperacyjne,
  • sale dla matek z dziećmi,
  • toalety, prysznice.
Oddział Położniczy stanowią dwuosobowe sale w systemie „rooming - in”, który  poprzez  możliwość bezpośredniego,  bliskiego kontaktu umożliwia nawiązanie wyjątkowej więzi miedzy matką i dzieckiem już od pierwszych chwil po porodzie. Wszystkie sale położnicze są w pełni  odnowione, przystosowane do potrzeb i oczekiwań kobiet. Specyfika tego oddziału pozwoliła nam wprowadzić na salach klimat dający  mamom i ich dzieciom poczucie domowego ciepła i rodzinnej atmosfery.
W ramach działalności Oddziału Polożniczo – Ginekologicznego świadczymy również usługi medyczne w zakresie patologii ciąży w ramach, których hospitalizowane są  kobiety ciężarne z ciążą zagrożoną porodem przedwczesnym lub poronieniem.
W oddziale prowadzony jest pełny monitoring tętna płodu, diagnostyka ciąży z wykorzystaniem sprzętu ultrasonograficznego oraz wykonywane są  badania profilaktyczne wspomagane terapią farmakologiczną. Oddział prowadzi współpracę z Bankami Komórek Macierzystych co przekłada się na możliwość  pobrania krwi pępowinowej w trakcie porodu zarówno fizjologicznego jak też cięcia cesarskiego. Personel położniczy posiada  wymagane kwalifikacje jak również certyfikaty potwierdzające  kompetencje w zakresie  pobierania krwi pępowinowej.
W kompleksie położniczo – ginekologicznym znajduje się także ginekologia zachowawcza i operacyjna, w ramach której leczone są wszystkie schorzenia ginekologiczne kobiet. Terapia lecznicza w tym Oddziale ma charakter diagnostyczny, farmakologiczny, zabiegowy oraz operacyjny (Zabiegi ginekologiczne).
 
W oddziale jest dostęp do bezpłatnej sieci internetowej.

Odwiedziny: codziennie w godz. 15:00 – 18:00

Zapraszamy do zwiedzania Oddziału  Położniczo – Ginekologicznego, Noworodkowego i Sali Porodowej przed porodem codziennie   w godz. 12:00 – 13:00. Wszelkich informacji udzielają oddziałowe z Oddziału Położniczo - Ginekologicznego i Noworodkowego.
Istnieje możliwość zwiedzania oddziału również w godz. popołudniowych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (44 645 11 53). Wizyta w szpitalu  ma na celu poznanie naszego  oddziału  oraz personelu medycznego, który udzieli wszelkich informacji  oraz odpowie na wszystkie nurtujące  Państwa pytania dotyczące zarówno  porodu jak  również  opieki nad mamą i dzieckiem.
 
        Po uprzednim wyrażeniu pisemnej zgody przez rodziców, umieszczamy zdjęcia maluchów na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku:


Kliknij obrazek i zobacz galerię!