O oddziale

Witamy w  Oddziale  Położniczo – Ginekologicznym.
Ciąża i poród to ważne wydarzenia w życiu każdej rodziny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych rodziców, a w szczególności kobiet oczekujących narodzin dziecka posiadamy w pełni  wyposażoną  Salę Porodową wraz z nowoczesnym oddziałem położniczym i noworodkowym.

 

Pragniemy, aby wszystkie mamy pragnące  przejść przez okres narodzin swojego dziecka w naszym szpitalu, miały  komfortowe warunki, czując się  w nim  miło i bezpiecznie. Jesteśmy w pełni gotowi na przyjęcie na świat NOWEGO ŻYCIA.

W swojej działalności stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług medycznych. Profesjonalny i przyjazny pacjentkom oddział  z  wykwalifikowaną  kadrą z dużą wiedzą medyczną oraz wysokiej klasy sprzętem, świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Zrozumienie  współczesnych potrzeb pacjentek, zapewnienie bezpieczeństwa   poprzez    kompleksową  opiekę medyczną daje nam możliwość spełnienia oczekiwań  wszystkich  kobiet hospitalizowanych w naszym oddziale co pozwala uzyskać ich pełną satysfakcję.  
Zakres udzielanych świadczeń medycznych  w naszym oddziale w pełni odpowiada wymogom zgodnym z I stopniem referencyjności, co oznacza, że na Oddział będą przyjmowane kobiety w ciąży niepowikłanej, rodzące w planowanym terminie.


W  skład  oddziału wchodzą:

  • sala porodowa z klimatyzacją, wyposażona w specjalistyczny sprzęt medyczny: K\kardiomonitory, ultrasonograf, pompy infuzyjne, ssaki, ciągły dostęp do tlenu oraz wielofunkcyjne, mobilne łóżka porodowe, znieczulenie zewnątrzoponowe, a także sprzęt do znieczulenia z użyciem gazu rozweselającego (podtlenek azotu),  który bezpiecznie  i skutecznie uśmierza  ból w trakcie porodu,
  • sala porodowa posiada również akcesoria wspomagające i ułatwiające przebieg procesu porodowego. Są to:  piłki, drabinki treningowe, materace, worek sacco,
  • sala operacyjna z przeznaczeniem do cięć cesarskich zlokalizowana w sąsiedztwie sali porodowej, co daje możliwość  szybkiej interwencji medycznej  w nagłych zagrożeniach życia zarówno matki jak i dziecka,
  • gabinet zabiegowy służący do działalności  medycznej w zakresie diagnostyki, zabiegów oraz leczenia 
  • pokój przyjęć,
  • pracownia  KTG, USG 
  • sale chorych,
  • sale pooperacyjne,
  • sale dla matek z dziećmi,
  • toalety, prysznice.
Oddział Położniczy stanowią jedno i dwuosobowe sale w systemie „rooming - in”, który  poprzez  możliwość bezpośredniego,  bliskiego kontaktu umożliwia nawiązanie wyjątkowej więzi miedzy matką i dzieckiem już od pierwszych chwil po porodzie. Wszystkie sale położnicze są w pełni  odnowione, przystosowane do potrzeb i oczekiwań kobiet. Większośc sal wyposażona jest w profesjonalne fotele do karmeinia piersią. Specyfika tego oddziału pozwoliła nam wprowadzić na salach klimat dający  mamom i ich dzieciom poczucie domowego ciepła i rodzinnej atmosfery.
W oddziale prowadzony jest pełny monitoring tętna płodu, diagnostyka ciąży z wykorzystaniem sprzętu ultrasonograficznego oraz wykonywane są  badania profilaktyczne wspomagane terapią farmakologiczną. Oddział prowadzi współpracę z Bankami Komórek Macierzystych co przekłada się na możliwość  pobrania krwi pępowinowej w trakcie porodu zarówno fizjologicznego jak też cięcia cesarskiego. Personel położniczy posiada  wymagane kwalifikacje jak również certyfikaty potwierdzające  kompetencje w zakresie  pobierania krwi pępowinowej.
W kompleksie położniczo – ginekologicznym znajduje się także ginekologia zachowawcza i operacyjna, w ramach której leczone są wszystkie schorzenia ginekologiczne kobiet. Terapia lecznicza w tym Oddziale ma charakter diagnostyczny, farmakologiczny, zabiegowy oraz operacyjny (Zabiegi ginekologiczne).
 
Zapraszamy do zwiedzania Oddziału  Położniczo – Ginekologicznego, Noworodkowego i Sali Porodowej przed porodem codziennie w godz. 12.00 – 13.00. Wszelkich informacji udzielają oddziałowe z Oddziału Położniczo - Ginekologicznego i Noworodkowego.
Istnieje możliwość zwiedzania oddziału również w godz. popołudniowych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (44 645 11 53). Wizyta w szpitalu  ma na celu poznanie naszego  oddziału  oraz personelu medycznego, który udzieli wszelkich informacji  oraz odpowie na wszystkie nurtujące  Państwa pytania dotyczące zarówno  porodu jak  również  opieki nad mamą i dzieckiem.
 
        Po uprzednim wyrażeniu pisemnej zgody przez rodziców, umieszczamy zdjęcia maluchów na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku:


Kliknij obrazek i zobacz galerię!